Perjantai 28.01.2022
Nimipäivät: Kalle, Kaarlo, Kaarle, Mies
Lammi
Pilvistä
-2°C
Tuuli: 5 m/s P
 

Halinen jatkaa yrittäjänaisten johdossa, Kämäristä Vuoden naisyrittäjä

Hämeenlinnan Seudun Yrittäjänaiset ry on valinnut vuoden 2019 yrittäjänaiseksi Pirkko Kämärin. Pirkko viljelee Kankaisten Marjatilaa Hämeenlinnan Kankaisissa perheensä kanssa. Kämärit viljelevät tilaa jo toisessa sukupolvessa.

Hämeenlinnan Seudun Yrittäjänaiset ry valitsi vuosikokouksessaan vuodelle 2020 yhdistyksen puheenjohtajaksi Tiina Halisen. Halinen on toiminut puheenjohtajana kuluvana vuonna ja yhdistyksen varsinaisena hallituksen jäsenenä vuosina 2014–2018. Vuosikokous palkitsi Suomen yrittäjänaisten myöntämin pronssisin ansiomerkein viiden vuoden aktiivisesta
yhdistystoiminnasta Tiina Halisen ja Pirkko Kämärin.

Hämeenlinnan Seudun Yrittäjänaisten hallitukseen valittiin vuodelle 2020 uusina jäseninä Tuulikki Heikkilä ja Miina Vuorela. Uudelle kaksivuotiskaudelle hallitukseen tuli valituksi Päivi Kankaanmäki ja Minna Lindberg. Hallituksessa jatkaa lisäksi Jenna Leino, Minna Mänty-Sorvari, Eliisa Olin ja Heli Rainio.

Jätä vastaus

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.