Nyt pääsee jo aamusta Lammin kirjastoon
Lammin kirjasto-palvelupisteen aukioloaika on pidentynyt itsepalveluajan käyttöönoton myötä. Normaalin aukioloajan lisäksi kirjasto on aamuisin avoinna itsepalvelulla maanantaista keskiviikkoon kello 9–12 ja torstaista lauantaihin kello 9–10.
Itsepalveluaikana voit esim. lukea lehtiä lukusalissa, lainata ja palauttaa aineistoa automaatilla, lainata saapuneet varaukset automaatilla ja käyttää asiakastietokoneita (ei tulostusta).
Itsepalveluajan lisäksi kirjasto-palvelupisteessä on henkilökuntaa paikalla samoina aikoina kuin aikaisemminkin. Lisätiedot Vanamo verkkokirjastosta.
Normaalin aukioloajan lisäksi Lammin kirjasto-palvelupiste on aamuisin avoinna itsepalvelulla:
ma–ke klo 9–12
to–la klo 9–10
Itsepalveluaikana:
- Lammin kirjaston ovet ovat auki.
- Voit lukea lehtiä lukusalissa, lainata ja palauttaa aineistoa automaatilla, lainata saapuneet varaukset automaatilla ja käyttää asiakastietokoneita (ei tulostusta).
- Voit myös tutustua kirjaston monitoimitilan näyttelyyn, mikäli tila ei ole ryhmäkäytössä.
Itsepalveluajan lisäksi kirjasto-palvelupisteessä on henkilökuntaa paikalla samoina aikoina kuin aikaisemminkin:
ma–ke klo 12–19
to–pe klo 10–16
la klo 10–15
Jätä vastaus
Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.